Repertuar

Wakacje z Kinem Orzeł: Naprzód

Onward
animowany / USA / 2020 / 102' / dubbing

Głównym bohaterem opowieści jest Janko, elf, który stracił ojca przed urodzeniem. Jest to pozbawiony pewności siebie introwertyk marzący o sile fizycznej i sile charakteru. Jest przekonany, że gdyby wychował się u boku ojca, te dwie cechy byłyby jego udziałem. "Jest trochę nieśmiały i niezgułowaty" - opowiada reżyser, Don Scanlon. "Do pary dodaliśmy mu zwariowanego, energicznego starszego brata Bogdana, który ciągle pakuje Janko w kłopoty. Bogdan chce dać młodszemu bratu lekcję życia, ale ten podejrzewa, że starszy brat nie bardzo wie, o czym mówi".

Janko uwielbia sporządzać różne listy. W 16 urodziny jeszcze bardziej niż wcześniej chce być lepszy i odważniejszy – tak jak jego tata. Dlatego kiedy matka daje chłopcom prezent pozostawiony im przez zmarłego ojca, Ian chce wykorzystać szansę, by spełnić marzenie – poprosić tatę o rady życiowe. "Ojciec zostawił list oraz tajemnicze zaklęcie, laskę i specjalny klejnot, które pozwolą braciom spędzić z nim jeden dzień", wyjaśnia Scanlon. "Kiedy tata zachorował, szukał sposobu, żeby zobaczyć swoich synów kiedy już podrosną".

Bogdan zapala się do pomysłu, ponieważ od dawna pasjonuje się historią ich świata

i uprawianiem magii. Jednak zaklęcie nie działa, jak należy, a klejnot ulega zniszczeniu przed zakończeniem magicznego procesu. "Z całego ojca udaje się im wyczarować tylko nogi, które zresztą jak najbardziej żyją", opowiada Scanlon. "Chłopcy mają 24 godziny na odnalezienie innego klejnotu pozwalającego wyczarować całą postać, po tym czasie ojciec odejdzie na zawsze"


rozkład miejsc

Bilety dostępne wyłącznie w kasie MCK. Rezerwacji można dokonać mailowo (rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl) lub telefonicznie (52 325 55 55).  • reżyseria: Dan Scanlon
  • scenariusz: Dan Scanlon, Jason Headley
  • obsada:
  • Bilet normalny 10.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

11. LGBT Film Festival: M

dokumentalny / Francja, Izrael / 2019 / 105'
Dzisiaj
16:00

Dzisiaj
18:45

11. LGBT Film Festival: Punkt zapalny

dokumentalny / Polska / 2020 / 84'
Dzisiaj
21:00

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

dramat / Polska / 2020 / 110'
Jutro
17:00