Repertuar

Urodziny Kina Orzeł - Akademia Kinomana: Szatańskie tango

Sátántangó
dramat, komedia / Niemcy, Węgry, Szwajcaria / 1994 / 7 h 30 min. / napisy

Wszystkich miłośników X muzy serdecznie zapraszamy na tegoroczne urodziny kina Orzeł. Weekend 06-08 marca wypełnią seanse nieoczywiste, wyjątkowe, rozrywkowe i kontemplacyjne.

Drugiego dnia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Akademia Kinomana. Tym razem najbardziej zagorzałych oglądaczy zaprosimy na prawdziwy filmowy maraton. "Szatańskie tango" to arcydzielne, kultowe dzieło slow cinema w reżyserii mistrza tego nurtu - Béli Tarra. Monumentalne dzieło trwa 445 minut! Zgodnie z wolą twórcy seans podzielony jest na 3 części z półgodzinnymi przerwami pomiędzy.


Dziś, ćwierć wieku po premierze "Szatańskie tango" to już absolutny klasyk. Film, który każdy miłośnik kina musi chociaż raz w życiu zobaczyć! Oczywiście najlepiej w kinie :)
Niewielka, odległa od miasta wioska na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, schyłek ery komunistycznej. Mieszkańcy wioski – pracownicy podupadłej spółdzielni rolniczej – tkwią w marazmie, bez perspektyw na lepsze życie. Ich bieda materialna towarzyszy pustce duchowej i degradacji moralnej. Jednak bohaterowie filmu czekają na jakiś znak, na nadejście Wybawiciela, który pozwoli im rozpocząć nowe życie.
„Szatańskie tango” trwa 445 minut (siedem godzin i dwadzieścia pięć minut) i dzieli się na trzy części – na ekranie, po zakończeniu poszczególnych części, pojawia się napis informujący o przerwie. 
 

---
Część pierwsza: 2 godziny 25 minut
(przerwa: 30 minut)
Część druga: 2 godziny 10 minut
(przerwa: 30 minut)
Część trzecia: 2 godziny 50 minut
 Całość z dwiema przerwami trwa: osiem godzin i dwadzieścia pięć minut.


KUP BILETY PRZEZ BILETY24.PL


  • reżyseria: Béla Tarr
  • scenariusz: Béla Tarr
  • obsada: Barna Mihók, Mihály Vig, János Derzsi
  • Bilet normalny 20.00zł
  • Bilet ulgowy 15.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł