Repertuar

Małe Animocje: O!PLA Teraz Dzieci Mają Głos!

animowane / Polska / 2019-2020 / 55' / w wersji oryginalnej

wieki widza: dzieci wczesnoszkolne

Najlepsze filmy 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA'21 to animacje, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez widzów – dzieci w całej Polsce. 


W programie: 


Złoty Tobołek Koziołka Matołka 

„Nie taki krokodyl straszny”, reż. Grzegorz Koncewicz, Serafiński Studio, 2020, 10’30’’ 

Piesek poznaje w kanale krokodyla i zaprasza go do domu, żeby mógł się umyć i najeść zanim wróci pan pieska. Krokodyl opowiada pieskowi swoją historię i dowiaduje się, że nie jest taki straszny, a lepiej niż w kanale będzie mu mieszkać w zoo. 

Srebrny Tobołek Koziołka Matołka 

„Agatka i liście”, reż. Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio, 2019, 10’ 

Agatka wykleja obrazek z opadłych liści: liściowa Panienka na tle jesiennego lasu. Gdy Agatka pokazuje Cyrylowi skończony rysunek, okazuje się, że zniknęła z niego liściowa Panienka, a z obrazka dobiega wołanie o pomoc. Agatka i Cyryl wskakują w liściowy świat, by pomóc liściowej Panience. 

Brązowy Tobołek Koziołka Matołka 

„Praktyczny pan”, reż. Michał Poniedzielski i Dominik Litwiniak, Running Rabbit Films, 2020, 10’ 

Praktyczny Pan to uporządkowany i wydajny wzorowy pracownik i obywatel. Pomimo tego, że wszystko robi idealnie, jest mu w życiu coraz smutniej. Tabletki nie pomagają, więc kupuje kota, którego mruczenie podobno poprawia nastrój. Jednak kot to nie tabletka, nie interesują go normy i wskaźniki. Nie zamruczy, dopóki nie poczuje się kochany. Ale Praktyczny Pan na miłości się nie zna, nic o niej nie było w arkuszach Excela. 

Wyróżnienie Za IV Miejsce 

„Galaxi taxi: Syreni śpiew”, reż. Jan Steliżuk, FUMI Studio, 2019, 13’ 

Trójka ponad miarę kłótliwych wspólników w zdezelowanej taksówce przemierza nieustannie wszechświat w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów, zaś gdy już tych pasażerów znajdzie, lot z nimi przeistacza się zawsze w serię piramidalnych, wręcz absurdalnych perypetii… Tym razem dostają zamówienie na planetę Neptuna, boga wód, chmur i deszczu… 

Specjalne Wyróżnienie O!PLA’21 

„Upiorne przedszkole”, reż. Aleksandra Maciejewska, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, 2019, 04’24’’ 

Historia toczy się wokół brązowowłosej, pyzatej dziewczynki Anabell, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do nowego miasta. O dziewczynce zapominają rodzice, pochłonięci bez reszty korporacyjną pracą. „Na chybcika” zdołali umieścić córkę w jedynym przedszkolu które jeszcze przyjmowało nowe dzieci…. Anabell trafia do dziwnego i ekscentrycznego miejsca pełnego niecodziennych postaci. Czy się odnajdzie w tym miejscu? Jakie przygody będą na nią czekać tuż za drzwiami fioletowego, przedszkolnego budynku? Zobaczcie i dowiedzcie się sami! 

film prezentowany na O!PLA'21 

„RE-QUEST”, reż. Veronika Klyushnik, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, 2020, 06’21’’ 

Film opowiada o chłopu, który ciągle gra w grę na konsoli. Jego matka poprosiła go, aby poszedł do sklepu spożywczego i oderwał się od gry, ale ta zwykła wycieczka do sklepu stała się dla chłopca niezwykłą przygodą.

  • reżyseria:
  • scenariusz:
  • obsada:
  • Bilet normalny 5.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

WOŚP: Kult. Film.

dokumentalny, muzyczny / Polska / 2019 / 92'
Niedziela
12:00

WOŚP: Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy film Polski

dokumentalny, muzyczny / Polska / 2003 / 120'
Niedziela
14:00

Ferie z Kinem Orzeł - Dzieci z Bullerbyn

dla dzieci, familijny / Szwecja / 1986 / 90'
Niedziela
16:30

C'mon C'mon

dramat / USA / 2022 / 108'
Niedziela
18:15