Repertuar

małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: "Kacperiada" + spotkanie

Animowany / Polska / 2016 / 46 min. + spotkanie / napisy

małe ANIMOCJE i Mali idą w świat: "Kacperiada" - pokaz filmów krótkometrażowych (7+) i spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie poprowadzi Piotr Kikta z księgarni Skrzynka na bajki.

"Kacperiada" to animowany serial dla całej rodziny, do którego inspirację stanowiły książki dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Serial jest współczesną obyczajową, pełną absurdalnego humoru, komedią familijną w odcinkach. Filmowe przygody Kacperka wzorowane są na książkach z cyklu "Kacperiada" Grzegorza Kasdepke, ale nie są jej wierną adaptacją. Głównym bohaterem jest kilkuletni Kacper, który lubi rysować komiksy, wymyślać i tworzyć zabawki. Ma bujną wyobraźnię, którą pomagają mu rozwijać rodzice – tata pisarz i mama lekarz weterynarii. Najlepszą przyjaciółką Kacpra jest Ada – wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności. Uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych i stawiają czoło codziennym problemom. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.


Nagrody:

- Wyróżnienie za najlepszy serial telewizyjny podczas Junior Co-Production Market / Cinekid Festival w Amsterdamie.

- Nagroda dla najlepszej produkcji dla dzieci na festiwalu OFAFA (2014).

- Nagroda dla najlepszej produkcji dla dzieci O!PLA (2014).

- Odcinek pilotażowy pokazywany był m.in. na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy we Francji i na festiwalu dziecięcym Ayjal w Katarze.

Odc. 1 - Najlepiej być sobą

Kacper, na złość tacie, udaje dziadka Rysia, tata Kacpra nieudolnie przebiera się Muchomściciela, a przecież wszyscy wiemy, że najlepiej być sobą!

Odc. 2 - Pierwsze wrażenie

Kacper musi się odpowiednio przygotować i zrobić dobre pierwsze wrażenie pierwszego dnia szkoły. Na podwórku poznaje nową koleżankę z klasy i wkrótce najlepszą przyjaciółkę Adę.

Odc. 3 - Takie buty

Kacper chciałby mieć Vadery 4.0, ultranowoczesne kalosze z gadżetami! W ruch idą spinacze, taśma klejąca, farbki - tak powstają kalosze Muchomściciela!

Odc. 4 - Słucham?

Tata jest zajęty pracą i nie słucha Kacpra, „A więc tak się zachowują dorośli ludzie, słyszą tylko to co chcą" – dochodzi do wniosku Kacper. Czy niesłuchanie może być receptą na wszystkie problemy?

Odc. 5 - Porządny bałagan

Kacper przekonuje się, że sprzątanie może być przygodą! Tylko trzeba uważać, żeby przy zabawie w sprzątanie nie zrobić bałaganu!

Odc. 6 – Król imprezy

Na urodziny Kacpra z workiem zabawek przychodzi niemiły dla rówieśników Eryk, który chce być królem urodzinowej imprezy. Z takiej rywalizacji nie może wyjść nic dobrego!

Odc. 13 – Geneza

Cały odcinek w animowanym świecie Muchomściciela. Arcywróg Magister Zła wysadza fabrykę komiksów i tym samym odbiera wyobraźnię mieszkańcom miasta. Profesor Elektron łączy siły z Muchomścicielem, by przywrócić ład i pokonać złoczyńcę.


Po seansie spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1995 do 2000 r. redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor wielu bajek i opowiadań dla dzieci publikowanych w "Świerszczyku", "Ciuchci" i "Komiksowie", scenarzysta programów dla dzieci ("Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa") oraz seriali telewizyjnych (m.in. telenoweli "Klan"). Autor i współautor książek dla dzieci. Jego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka i ciepłym humorem. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Kacperiadę (2002 r.), dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za: Co to znaczy (2003 r.) i Bon czy ton (2005 r.), zdobywca Tytułu Ambasadora Polszczyzny (2017 r.).

Jest autorem blisko 100 książek dla dzieci i młodzieży. „Kacperiada. Opowiadania dla urwisów i nie tylko” z ilustracjami Piotra Rychla ukazała się w 2000 r. Przez ponad 15 lat pozycję i jej kontynuację „Kacper z szuflady”, sprzedano w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

  • reżyseria: Jakub Tarkowski, Michał Śledziński, Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak, Kamil Polak
  • scenariusz:
  • obsada:
  • 5.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

Mój piękny syn

dramat, komedia / USA / 2018 / 111'
Niedziela
14:00

Genesis 2.0

dokumentalny / Chiny, Rosja, Szwajcaria, USA, Korea Południowa / 2018 / 113'
Niedziela
16:00

Sztuka na ekranie: DEGAS. UMIŁOWANIE PERFEKCJI

dokumentalny / Wielka Brytania / 2018 / 85'
Niedziela
18:00

Mój piękny syn

dramat, komedia / USA / 2018 / 111'
Niedziela
20:00