Repertuar

FONOMO: Niblock‘s Sound Spectrums - Rzeki niewidzialne

Niblock's Sound Spectrums - Within Invisible Rivers
muzyczny / Francja / 2019 / 110' / napisy

Amerykański kompozytor i filmowiec Phill Niblock (ur. 1933) jest jedną z kluczowych postaci minimal music. Jego hipnotyczne, intuicyjne kompozycje składające się często z jednego, stałego, dyskretnie modulowanego tonu, czynią z Niblocka pioniera gatunku drone. Jego kompozycje są jednocześnie subtelne i przytłaczające. 

W filmie „Spektra dźwiękowe Niblocka” występuje wielu muzyków i kompozytorów czerpiących inspiracje z twórczości Niblocka. Mimo iż jest samoukiem, był jednym z pierwszych artystów audiowizualnych. Dziś, będąc dyrektorem fundacji Experimental Intermedia Foundation, przyczynia się do rozwoju tej dziedziny sztuki. Film, który obejrzymy powstał w wyniku współpracy o charakterze eksperymentalnym. Obrazy stworzone przez młodego filmowca Thomasa Maury’ego wchodzą w dialog z twórczością Niblocka, podobnie jak film, który koresponduje z emocjami publiczności.


Bilety: 35 zł (bilet na cały dzień)

Bilet całodniowy upoważnia również do wejścia do Klubu Mózg.

Bilety dostępne są na stronie wet music, w sieci sklepów Empik w całej Polsce oraz w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  • reżyseria: Thomas Maury
  • scenariusz:
  • obsada:
  • Bilet normalny 35.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł