Repertuar

12 cali (premiera + spotkanie z twórcami)

Dokumentalny / Polska / 2018 / 24 min. / w wersji oryginalnej

„Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim”. Cytat z jednego z najwybitniejszych fotografów XX wieku, Ansela Adamsa otwiera krótkometrażowy dokument bydgoskiego twórcy, Wojciecha Gostomczyka. To specyficzny film, bo nie ma w nim jednego bohatera. To opowieść o grupie fascynatów, których łączy zamiłowanie do fotografii analogowej i wspólne dzielenie tej pasji podczas corocznych fotograficznych plenerów w Michałowicach pod Jelenią Górą. Poza opowieściami o tajnikach fotografii analogowej, mamy szansę przyjrzeć się kulisom pracy fotografów, modelek i modeli. Popularność polaroidów, sentyment do starych, prawie 100-letnich aparatów wielkoformatowych czy pierwszych kamer reporterskich stają się dzięki temu bardziej zrozumiałe. Widząc jak w zaciszu fotograficznej ciemni, niczym w pracowni alchemika, wyłania się z mroku obraz fotograficzny, poczuć możemy znów ekscytację, jaką dawało uprawianie fotografii w początkach jej istnienia. W zalewie cyfrowych obrazów, jedyny w swoim rodzaju, utrwalony na kliszy i papierze fotograficznym unikatowy zapis chwili, nabiera wręcz magicznego znaczenia…

 

22 lutego o g. 18.00 w kinie studyjnym ORZEŁ MCK odbędzie się oficjalna premiera. Po seansie spotkanie z twórcami oraz bohaterami filmu. Wstęp wolny.

Premierze filmu towarzyszyć będzie premiera albumu Phonics Foundation x Awry Sz – Projection wydawanego przez Oaktopus Records. Utwory z płyty w całości udźwiękowiły film a zdjęcia do okładki wykonał autor zdjęć do filmu- Marcin Szpak.

reżyseria - Wojciech Gostomczyk

zdjęcia - Marcin Szpak, Julia Karczewska

montaż - Remigiusz Zawadzki

muzyka - Phonics Foundation x Awry Sz

opieka artystyczna - Wojciech Smarzowski

produkcja - Studio METRAGÉ, Bydgoszcz 

  • reżyseria: Wojciech Gostomczyk
  • scenariusz:
  • obsada:
  • Wstęp wolny

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

Green Book

Dramat, Komedia / USA / 2018 / 130'
Dzisiaj
16:00

Granica

Fantasy, Thriller, Romans / Dania, Szwecja / 2018 / 101'
Dzisiaj
18:30

Green Book

Dramat, Komedia / USA / 2018 / 130'
Dzisiaj
21:00

Granica

Fantasy, Thriller, Romans / Dania, Szwecja / 2018 / 101'
Poniedziałek
16:00