Repertuar

10. ANIMOCJE: Konkurs Międzynarodowy III [kultureo.pl]

animowany / / / 70' / napisy
>> kultureo.pl – dostęp 48 h

Kategoria wiekowa: 14+

 1. Tio Tomás, A Contabilidade Dos Dias / Uncle Thomas, Accounting For The Days, Regina Pessoa, Portugalia, Kanada, Francja 2020, 13’03’’
  Osobiste i wizualne wspomnienia Reginy, hołd dla jej wuja Thomasa, skromnego mężczyzny wiodącego prosty i anonimowy żywot. Oto dowód, że nie trzeba być „kimś”, aby stać się wyjątkową osobą.
 2. Portret Kobiecy / Portrait of a woman, Natalia Durszewicz, Polska 2020, 4’50’’ Opowieść o kobiecie, która istnieje jako niedokończona wersja samej siebie. Nieświadomie przechodzi przez różne stany emocjonalne i etapy życia. Nagle budzi się jej prawdziwa natura, zmuszając ją do walki o wyzwolenie. Nie wiadomo jednak, czy wygra.
 3. Toonekurg / The Stork, Lucija Mrzljak & Morten Tšinakov, Estonia 2020, 15’51’’Paląc papierosa na balkonie, obywatel Bocian przeżywa chwilę olśnienia, zdając sobie sprawę, że nie jest człowiekiem, a ptakiem.
 4. Lethe / Wojciech Siejak, Polska 2020, 1’09’’Umysł jest miejscem niestabilnym. Niekiedy myśli najbardziej pielęgnowane znikają przez chwilową nieuwagę. Innym razem te niechciane zakorzeniają się bardzo głęboko i trwają z bolesną determinacją.
 5. Farse / Farce, Robin Jensen, Norwegia 2019, 10’54’’Mężczyzna, kobieta i maszynka do mięsa. Miłość to bałagan.
 6. Ecorce / Peel, Samuel Patthey & Silvain Monney, Szwajcaria 2020, 15’03’W pewnym ukrytym miejscu, życie codzienne mieszkańców domu spokojnej starości toczy się powoli, a czas wydaje się stać w miejscu. Jedni ćwiczą, inni odpoczywają lub trzymają się ustalonego harmonogramu, którego należy przestrzegać każdego dnia: lekarstwa, posiłki, gry… Czas ucieka, a w pobliżu rozciąga się las.
 7. Schast’e / Happiness, Andrey Zhidkov, Rosja 2020, 5’ W zimnym, odrażającym świecie chaosu człowiek szuka swojego prawdziwego szczęścia, mając nadzieję, że proste rzeczy mogą przekształcić się w jego szczęście. Jednak jego próby kończą się w otchłani samotności i ubóstwa.
 8. Brązowy i Niebieski / Brown and Blue (Pablopavo i Ludziki), Marcin Podolec, Polska 2019, 4’ Teledysk do piosenki zespołu Pablopavo i Ludziki.
 • reżyseria:
 • scenariusz:
 • obsada:
 • Bilet normalny 5.00zł

Seanse
Najbliższe seanse w kinie Orzeł