Wielcy, mali, pierwsi, czyli wakacje z kinem Orzeł

27 Czerwiec 2019

Wakacje to w kulturze co roku sezon ogórkowy. Nie musi to jednak znaczyć nic złego. Wszystkich miłośników pysznych, pożywnych i kulturalnych (?) ogórków zapraszamy w lipcu i sierpniu na nasze wakacyjne, filmowe propozycje. Smacznego!

Wielcy

Woody Allen, Jim Jarmusch, Ron Howard, Quentin Tarantino, Pedro Almodovar, Richard Linklater wyreżyserowali dla Państwa filmy. Zagrały w nich Catherine Deneuve, Penélope Cruz, Tilda Swinton, Cate Blanchett, Margot Robbie, Selena Gomez, Dakota i Elle Fanning. Zagrali Bill Murray, Adam Driver, Steve Buscemi, Timothée Chalamet, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Paciono, Antonio Banderas. Ich bohaterami są m. in. Elton John, Diego Maradona, Luciano Pavarotti i Neil Armstrong.

Mali

Młodych kinomanów, wypoczywających po szkolnym trudzie kino Orzeł i festiwal ANIMOCJE zapraszają w lipcu na zbierającą świetne recenzje animację Agent Kot, w reżyserii zdobywców Oscara, braci Christopha i Wolfganga Lauensteinów, twórców uwielbianego Luisa i obcych. Sugerowana kategoria wiekowa: 6 +.

Z kolei w sierpniu wielokrotnie nagradzana przez dziecięce grona jurorskie (m. in. na festiwalu w Berlinie) propozycja z Kenii, zabawna i wzruszająca wariacja na temat kina superbohaterskiego – Supa Modo. Sugerowana kategoria wiekowa: 9 +.

Na Agenta Kota i Supa Modo obowiązują wakacyjne ceny biletów – 10 zł niezależnie od wieku.

Pierwsi

Szczególnie zapraszamy 20.07 na filmowe świętowanie 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu. Oscarowy Pierwszy człowiek, pełen unikatowych archiwaliów Apollo 11, plus prelekcje i spotkania o iście kosmicznej tematyce. To wszystko pod hasłem „Księżyc – wróćmy tam razem!”.

Powrót do aktualności
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

Tam gdzieś musi być niebo

komedia / Francja, Katar, Niemcy, Kanada, Turcja, Palestyna / 2019 / 97'
Dzisiaj
18:00

Błąd systemu

dramat / Niemcy / 2019 / 119'
Dzisiaj
20:00

Błąd systemu

dramat / Niemcy / 2019 / 119'
Jutro
21:00

FERIE FILMOWE: Śnieżna paczka

animacja / Chiny, Indie, Japonia, Kanada, USA, Wielka Brytania, Korea Południowa / 2019 / 92'
Czwartek
11:30