Rec.rutacja BKF

22 Październik 2021

Bydgoska Kronika Filmowa ogłasza otwarty nabór nowych członków. 

BKF skupia wrażliwych, pracowitych entuzjastów i pasjonatów kina z Bydgoszczy i okolic. 

To jedyne w swoim rodzaju połączenie szkoły filmowej i klubu filmowego. Dotąd w ramach BKF powstało około setki filmów nagrodzonych ponad setką nagród festiwalowych, a nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach filmowych, artystycznych i robią profesjonalne filmy. BKF to jedyne miejsce w regionie, gdzie możesz uczyć się filmowego rzemiosła pod okiem uznanych i nagradzanych dokumentalistów Macieja Cuske i Marcina Sautera. 

ZAPRASZAMY!!! 

Żeby dostać się do Bydgoskiej Kroniki Filmowej należy skończyć 16 lat, wysłać dotychczasowy opis swoich dokonań i zainteresowań. Prosimy także o wysłanie autorskich fotografii lub realizacji filmowych oraz innych działań artystycznych. 

Konieczna jest znajomość kina dokumentalnego, zarówno polskiej jak i światowej klasyki. 

Warunkiem przyjęcia jest także napisanie pomysłu na film dokumentalny (max. 2 strony), oraz przygotowanie jego solidnej dokumentacji przy pomocy aparatu fotograficznego lub kamery. 

Zachęcamy także do oglądania archiwalnych rozmów BKF Masterclass z najwybitniejszymi polskimi współczesnymi dokumentalistami, które są dostępne na FB Kina Orzeł i youtube MCK w Bydgoszczy. 

Termin zgłoszeń 30.11.2021! 

Kontakt: fundacjabkf@gmail.com

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na początku grudnia i mamy nadzieję, do dalszej współpracy w BKF.

Powrót do aktualności
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

7 x Jarmusch: Poza prawem

dramat, komedia, kryminał / USA, RFN / 1986 / 107'
Jutro
16:00

Zło nie istnieje

dramat, akcja / Czechy, Iran, Niemcy / 2021 / 150'
Jutro
18:00

Wszyscy święci New Jersey

kryminał / USA / 2021 /
Jutro
20:45

Wszyscy święci New Jersey

kryminał / USA / 2021 /
Poniedziałek
16:00