8. Urodziny Kina Orzeł

21 Luty 2020

Wszystkich miłośników X muzy serdecznie zapraszamy na tegoroczne urodziny Kina Orzeł. Weekend 6-8 marca wypełnią seanse nieoczywiste, wyjątkowe, rozrywkowe i kontemplacyjne, zagadkowe i kobiece. Naszym widzom życzymy zatem wszystkiego najlepszego i od razu spełniamy życzenie, prezentując to co w kinie najlepsze.DZIEŃ 1. - filmy z "orłem" w tytule


W piątek 6 marca zapraszamy na niespodziankowe seanse filmów, w których tytule pojawia się ptasi parton naszego kina. 3 wyjątkowe tytuły, znane/mniej znane, klasyczne i nowsze, zawsze warte obejrzenia. Darmowe wejściówki na seanse do odbioru w kasie MCK.


Dla osób, które nie lubią w ciemno iść do kina przygotowaliśmy zagadki zdradzające repertuar tego dnia.


godz. 15:45 - rok prod.: 2016 r., czas trwania: 105 min.

Duet aktor/reżyser - Taron i Dexter

Ostatnio zrobili razem film "Rocketman"

O sporcie tym w Polsce chyba każdy słyszał

Jeżeli nie wiecie, spytajcie Małysza


godz. 17:45 - rok prod.: 1968 r., czas trwania: 158 min.

Dwie legendy kina - Rick Burton, Clint Eastwood

Tu w śnieżnej scenerii, w mundurach nazistów

Jest słynna sekwencja z kolejką na linach

Adaptacja prozy Alistaira MacLeana


godz. 20:30 - rok prod.: 2006, czas trwania 93 min.

W tym roku zdobył pierwszego Oscara

Ten mistrz outsiderów portretowania

Jeden ma szczęki, drugi korzysta z dzioba

Taika Waititi tym filmem debiutował


Zapraszamy do wspólnej zabawy :)


DZIEŃ 2. - "Szatańskie tango"


Drugiego dnia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Akademia Kinomana. Tym razem najbardziej zagorzałych oglądaczy zaprosimy na prawdziwy filmowy maraton. "Szatańskie tango" to arcydzielne, kultowe dzieło slow cinema w reżyserii mistrza tego nurtu - Béli Tarra. Monumentalne dzieło trwa 445 minut! Zgodnie z wolą twórcy seans podzielony jest na 3 części z półgodzinnymi przerwami pomiędzy.

Dziś, ćwierć wieku po premierze "Szatańskie tango" to już absolutny klasyk. Film, który każdy miłośnik kina musi chociaż raz w życiu zobaczyć! Oczywiście najlepiej w kinie :)

Niewielka, odległa od miasta wioska na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, schyłek ery komunistycznej. Mieszkańcy wioski – pracownicy podupadłej spółdzielni rolniczej – tkwią w marazmie, bez perspektyw na lepsze życie. Ich bieda materialna towarzyszy pustce duchowej i degradacji moralnej. Jednak bohaterowie filmu czekają na jakiś znak, na nadejście Wybawiciela, który pozwoli im rozpocząć nowe życie.

Seans zaczynamy w sobotę 07 marca o 13:00. Koniec około godziny 21:30. Bilety: 15 zł ulgowy, 20 zł normalny. Do zobaczenia!


DZIEŃ 3. - Małe Animocje i Filmowy Dzień Kobiet

8 marca zaczniemy od seansu z cyklu Małe Animocje. Tym razem wybierzemy się w fantastyczną podróż w głąb świata plastelinowych lalek z animowaną serią "Anton". Na 4 odsłony przygód tytułowago sześciolatka zapraszamy od 12:00. Bilety - 5 zł.


Sześcioletni Anton zostaje wysłany przez mamę do sklepu po cukier do tortu jego siostry. Proste zadanie staje się wstępem do niezwykłej przygody, która zaprowadzi poszukującego cukru chłopca m.in. do Wielkiego Drzewa Uszu oraz pozwoli mu poznać magicznych przyjaciół.


Następnie nastąpi koniunkcja okazji. Kino Orzeł nie tylko od święta chętnie sięga po filmy z kobietami za i przed kamerą. Ale i od święta, w wyniku zbiegu naszych urodzin z Dniem Kobiet zapraszamy na 4 wyjątkowe kobiece seanse.


godz. 13:30 - "Miłość mojego brata", reż. Monia Chokri

Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata.

Nagroda Jury Coup de Coeur Festiwalu w Cannes.


godz. 15:45 - "Proxima", reż. Alice Winocour

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Nagroda Specjalna Jury MFF San Sebastian.


godz. 17:45 - "Judy", reż. Rupert Goold

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda.

Oscar 2020 dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej - Renée Zellweger.


godz. 20:00 - "Gorący temat", reż. Jay Roach

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ.

Oscar za charakteryzację i 2 nominacje dla aktorek.


Bilety na Filmowy Dzień Kobiet: 11 zł ulgowy, 14 zł normalny, 40 zł grupowy (dla 4 osób).


Urodzinowe PLAKATOBRANIE w Kinie Orzeł


Ponadto dla naszych wspaniałych kinomanów przygotowaliśmy urodzinowy prezent. W dniach 06-08 marca w ramach PLAKATOBRANIA rozdamy Państwu plakaty z najciekawszych propozycji mijającego roku działalności naszego kina. "Green Book", "Faworyta", "Truposze nie umierają", "Pewnego razu... w Hollywood", "Parasite", "Joker", "Boże Ciało" i wiele, wiele, wiele, wiele innych. Ilość plakatów ograniczona, więc warto będzie się pospieszyć. PLAKATOBRANIE zacznie się 06 marca o godzinie 15:00 i trwać będzie do wyczerpania zapasów.

Powrót do aktualności
Najbliższe seanse w kinie Orzeł