16. Millennium Docs Against Gravity (RELACJA DZIEŃ 2)

13 Maj 2019

Deszczowa pogoda nie była przeszkodą, aby cieszyć się drugim dniem festiwalu. Dzisiejsze filmy prezentowały szeroki przekrój tematyczny, a już od połowy dnia na ekranie Kina Orzeł przedstawiliśmy Wam pierwsze pokazy konkursowe.

W konkursie głównym Docs Against Gravity bierze udział 13 filmów. Przed seansem “Transnistria” zaprezentowaliśmy tegoroczną statuetkę Bydgoszcz ART/DOC, a także powitaliśmy bydgoskie jury w składzie: Justyny Mazur, Emilii Walczak i Mateusza Buławy. Przed nimi trudne zadanie i mamy nadzieję burzliwe rozmowy. Natomiast i My nie powinniśmy pozostawać im dłużni. Z równym zaangażowaniem i chęcią do rozmowy przenikał tłum widzów w kawiarni Szpulka choć czasu między seansami mogło wydawać się niewiele.

Wszystkie z pięciu niedzielnych pokazów mówiły o czym innym. Każdy z nich wyróżniał się i skłaniał do refleksji. Moim faworytem tego dnia została “Transnistria”, której wrażliwość i fakt, że została nakręcona na taśmie 16mm, stworzyły niepowtarzalny obraz życia Nadniestrzańskich nastolatków. Natomiast już jutro zapraszamy Was na popołudniowe pokazy. Będziemy mogli podyskutować o pierwszym w historii obywatelskim serwisie śledczym Bellingcat, zanurzyć się w świecie LARPów czyli gier na granicy improwizacji i teatru, a na koniec dnia zmierzyć się z portretem Władimira Putina. Do zobaczenia!


Joanna Listewnik

Powrót do aktualności
Najbliższe seanse w kinie Orzeł

Zdrajca

Biograficzny, dramat / Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy / 2019 / 155'
Dzisiaj
16:30

Obrazy bez autora

dramat, thriller / Niemcy, Włochy / 2018 / 188'
Dzisiaj
20:00

#tuiteraz

komedia / Belgia, Francja / 2019 / 97'
Czwartek
17:00

Zdrajca

Biograficzny, dramat / Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy / 2019 / 155'
Czwartek
20:00